Modalogy
300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

9.01.2019

Abiye kombin nasıl yapılır?Abiye denince birçoğumuzun aklına hemen çok abartılı, işlemeli kıyafetler gelir. Ancak, abiye demek aslında öğleden sonra veya özel gecelerdeki davetlerde giyilen göz alıcı ve şık giysilerdir.  Bir düğüne giderken giyeceğimiz bir elbise abiye olurken, akşam yemeği öncesi verilen şık bir davete ya da kokteyle giderken giyilen bir elbise de abiye olabilir.

Gideceğiniz yere göre tercih edeceğiniz abiyeler arasında mutlaka fark olmalıdır. Bir düğün sahibinin giyeceği abiye tuvaletle, aynı düğüne giden bir davetlinin giyeceği abiye hem gösteriş hem de model olarak birbirine benzememelidir. Düğün sahibinin giyeceği abiye elbise, işlemeli, göz alıcı ve sofistike olabilirken, bir davetlinin abiye elbisesi daha sade, abartıdan uzak bir model olması kısaca düğün sahibinin abiye elbisesinin önüne geçmemesi uygun olur.Akşamüzeri bir davete veya kokteyle giderken uzun bir abiye elbise giymemelisiniz. Böyle bir ortamda abartıdan uzak diz altı veya üstü elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Bu tarz davetlere çok sık giden biri değilseniz eğer, farklı modellerdeki abiye elbiselere küçük bir servet sayılabilecek bir bütçe ayırmanız gerekmez. Bunun yerine her kadının dolabında bulunması gereken moda ve trendlerden bağımsız, zamansız diye tabir edilen bir model olması daha yerinde olur.“Küçük siyah elbise” diye modada klasikleşmiş bir tabir vardır. Bu tarz elbiseler daha sade ve klasik yani modası uzun yıllar geçmeyecek modellerde yapılan kısa siyah elbiselere denir. Her kadının dolabında bu tarz küçük siyah elbiselerden mutlaka bulunmalıdır. Kurtarıcı diye tabir edilen bu parçalar özellikle içeriği hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığınız davetlere giderken veya ne giyeceğiniz konusunda kararsız kaldığınız durumlarda dolabınızın bir köşesinde yer almasında fayda olan kıyafetlerdir.Abiye kombin yaparken ayakkabı, çanta ve aksesuar seçimi de kıyafet seçimi kadar önemlidir. Eğer abiyeniz gösterişliyse, aksesuarlarınızı daha düz, daha sakin duran ve daha sade parçalardan seçmelisiniz. Eğer abiyeniz sade bir modelse, o zaman aksesuarlarda daha cesur olabilirsiniz.

#abiye #abiyeelbise #abiyemodelleri #abiyekombin #küçüksiyahelbise #gecekıyafeti #geceelbisesi